NIE JESTEŚ ZALOGOWANY

FAQ

Nabór do programu "PRYMUSI" na rok akademicki 2023/2024 jest zawieszony.

1.      Czy mogę uzyskać Zaświadczenie o pobieraniu Stypendium?
Tak, w tym celu napisz do nas, czy chcesz je otrzymać w wersji elektronicznej czy papierowej. Jeśli listownie, podaj właściwy adres, na który będziemy mogli wysłać takie Zaświadczenie.
 
2.      Czy mogę ubiegać się jednocześnie o stypendium socjalne z uczelni/inne stypendium?
O ile inna organizacja, z której chciałbyś pobierać stypendium tego nie wyklucza, to jak najbardziej można. Zgodnie z Regulaminem Fundacji nie ma żadnych przeciwskazań w staraniu się o inne stypendium.
 
3.      Czy Fundacja uznaje dochód utracony?
Nie, Regulamin Fundacji nie pozwala na uznanie dochodu jako utraconego czy uzyskanego.
 
4.      Czy na podstawie deklaracji PIT mogę obliczyć dochód?
Nie, na podstawie deklaracji PIT nie wolno obliczać dochodu. Wszystkie wnioski wypełnione na podstawie dokumentów innych niż te wymienione w Załączniku nr 3 do Regulaminu nie przejdą pozytywnie procesu weryfikacji i zostaną odrzucone.
 
5.      Czy w skład rodziny wlicza się rodzeństwo, które nie ukończyło 26 lat, jest zameldowane pod tym samym adresem co ja, ale pracuje i utrzymuje się samo?
Tak, zgodnie z Regulaminem, w skład rodziny wlicza się każde rodzeństwo do 26 roku życia, zameldowane pod tym samym adresem co kandydat do stypendium, bez względu na to czy jest osobą pracującą czy uczącą się.
 
6.  Czy dokumenty zgromadzone do wypełnienia wniosku muszę wysłać do Fundacji?
Nie. Dokumenty zgromadzone do wypełnienia wniosku, należy przechowywać przez cały okres wypłaty stypendium w swojej dokumentacji i wysłać do Fundacji tylko na jej wyraźne żądanie, po otrzymaniu maila z taką prośbą. Dokumenty wysłane do Fundacji bez jej wyraźnej prośby, zostaną odesłane do nadawcy.
 
7.  Czy mogę zmienić dane we wniosku po jego wysłaniu?
O wszelkich nieprawidłowościach we wniosku należy natychmiast poinformować Fundację. Poprawność zmienianych danych będzie musiała być przez Nas zweryfikowana.
Kandydat nie może nic zmieniać po wysłaniu wniosku.
 
8.  Czy zasiłki rodzinne/socjalne wliczają się do dochodu?
Jeśli świadczenia są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, to będą się zawierały w kwocie z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i wówczas wliczają się do dochodu. Jeśli natomiast nie są opodatkowane oraz nie znajdują się na liście dochodów nieopodatkowanych w Załączniku nr 3, to nie wlicza się ich do dochodu.
 
9.  Czy Stypendium FEJJ wlicza się do dochodu?
Z takim pytaniem należy zwrócić się bezpośrednio do instytucji, dla której jest obliczany dochód, ponieważ sposób jego obliczania może się różnić.
 
10.  Czy stypendium FEJJ jest opodatkowane i czy muszę się z niego rozliczyć z Urzędem Skarbowym?
Wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji. Wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc do Krajowej Informacji Podatkowej lub swojego Urzędu Skarbowego.
 
11.  Minął już termin ogłoszenia listy stypendystów, a ja nie otrzymałem żadnej informacji czy stypendium zostało mi przyznane?
Jeśli otrzymałeś komplet potwierdzeń, a mimo to nie dostałeś wiadomości z decyzją, sprawdź folder SPAM.
 
12.  Czy mogę uzyskać  deklarację podatkową PIT do rozliczenia z Urzędem Skarbowym?
Zgodnie z Regulaminem do końca lutego Fundacja przekazuje deklaracje PIT  za miniony rok, w formie podpisanego elektronicznie pliku PDF, na osobistym koncie studenta.Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twój problem skontaktuj się ze stypendystami poprzednich edycji lub napisz do Nas na adres mailowy: styp.1rok@fejj.pl