NIE JESTEŚ ZALOGOWANY

Działalność fundacji

 

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia od 2012r. przyznaje Stypendia Studentom pochodzącym z małych miast lub obszarów wiejskich, którzy rozpoczynają naukę na polskiej uczelni wyższej, a brakuje im środków, by spełnić swoje marzenia o uzyskaniu wyższego wykształcenia. Celem programu jest ułatwienie młodym, zdolnym i ambitnym ludziom startu w lepszą przyszłość.

Fundacja to nie tylko suche fakty i podawanie liczb. To przede wszystkim Stypendyści, młodzi ludzie, którzy uczynili pierwszy krok w walce o swoje cele. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej, co utwierdza w przekonaniu, że Fundacja staje na wysokości zadania i skutecznie pomaga im w zdobywaniu wykształcenia i budzi nadzieję na lepsze życie. Chcąc podsumować dotychczasową działalność, zebraliśmy dane, które obrazują zakres naszej działalności.

 

O FUNDACJI

Statystyki

Od początku działalności Fundacji, Stypendia przyznano 2975 studentom I roku z całej Polski.

Najwięcej Stypendystów pochodzi z województwa podkarpackiego.

20V.jpg


Do tej pory odbyło się siedem Edycji przyznawania Stypendiów.

B3w.jpg


Przez okres trwania sześciu edycji, Fundacja przeznaczyła na Stypendia 12.158,920 zł.


wydatki.jpgStypendyści wybierają najróżniejsze uczelnie wyższe w całym kraju. Na przestrzeni wszystkich edycji szczególnie jednak upodobali sobie kilka z nich.


20V.jpgPodobnie jest z miastami, w których często mieści się kilka uczelni. Stypendyści szczególnie często wybierają:


20V.jpg


Spośród wszystkich kierunków studiów, nasi Stypendyści najchętniej wybierają studia 

Techniczne, Ekonomiczne Biologiczno-Medyczne oraz Matematyczne i Informatyczne:

kierunki.jpg


Na pięcioro Stypendystów, czworo pochodzi z obszarów wiejskich, a jeden z miasta do 30.000 mieszkańców.

Zdawalność pierwszego semestru oscyluje wokół 92% a drugiego wynosi około 97%.


O fundatorze

Jerzy Juzoń

Urodziłem się w Skarżysku – Kamiennej. Pochodzę z rodziny inteligenckiej – mój ojciec skończył przedwojenną Szkołę Główną Handlową. Dzieciństwo do wojny upłynęło mi w dobrobycie i miłości rodziny. Czas od rozpoczęcia II wojny światowej to wspomnienie śmierci przez rozstrzelanie mojego ukochanego ojca, czas borykania się z nagłą biedą i głodem. I to wówczas – w tym strasznym okresie – podjąłem decyzję, że jeśli kiedykolwiek los uśmiechnie się do mnie to postaram się pomóc innym.

Po wojnie w 1949 roku, z pomocą mojej starszej siostry Alicji, skończyłem gimnazjum w Głuchołazach, a w 1951 roku zdałem maturę z bardzo dobrymi wynikami, co umożliwiło mi dostanie się na Politechnikę w Gliwicach. Na pierwszym roku było ciężko, zwłaszcza materialnie – podjąłem dorywczą pracę na dworcu kolejowym w Gliwicach przy rozładunku węgla… Po I semestrze uśmiechnęło się do mnie szczęście i …. dostałem STYPENDIUM (o co w latach powojennych nie było łatwo)!

Od tego czasu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniło się moje życie – skończyłem studia inżynierskie w Gliwicach, w 1961 roku studia magisterskie we Wrocławiu, dostałem pracę w Nadodrzańskich Zakładach Przemysłu Organicznego „Rokita” w Brzegu Dolnym, gdzie przepracowałem 24 lata. Przeszedłem od stanowiska majstra do stanowiska dyrektora naczelnego. Od roku 1982 do chwili obecnej pracuję w sektorze prywatnym, w tym w firmie „Interchemall sp. z o.o.”, którą stworzyłem od podstaw.

Moja kariera zawodowa, która była jak rozpędzony pociąg zaczęła się od … STYPENDIUM, pamiętajcie o tym i nie wahajcie się ani chwili żeby z niego skorzystać! Zapraszam!

Stypendia na I rok

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia w 2018/2019 roku zamierza przyznać 500 stypendium, każde w wysokości 5000 złotych.

Do ubiegania się o stypendium akademickie uprawniony jest student, który spełnia łącznie następujące warunki:

  • zdał egzamin maturalny w 2017 roku lub 2018 roku,
  • w roku akademickim 2018/2019 został przyjęty na pierwszy rok studiów stacjonarnych i po raz pierwszy podejmuje studia na polskiej uczelni akademickiej. Uczelnia ta musi prowadzić studia II stopnia w trybie stacjonarnym dla wybranego przez kandydata kierunku,
  • pochodzi z miasta lub wsi do 30 tys. mieszkańców,
  • średni miesięczny dochód na jednego członka jego rodziny nie przekroczył w 2017 r. 1260 PLN,
  • posiada obywatelstwo polskie.

O PRZYZNANIU STYPENDIUM decyduje m. in. kolejność potwierdzenia Wniosków.

Więcej szczegółowych informacji w Regulaminie.

Aktywność na stronie

Jako, że cały proces rekrutacji odbywa się przez Internet, a wiele istotnych informacji pojawia się na kontach Stypendystów, na oficjalnej stronie Fundacji prowadzimy statystyki aktywności odwiedzających.

Z roku na rok coraz więcej Studentów zakładało konta na stronie Fundacji i aktywnie walczyło o spełnienie wszystkich warunków koniecznych do przyznania Stypendium.

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia co roku planuje przyznawać przynajmniej 500 Stypendiów na I rok studiów.